Wiper seal RSW-25X38X6-8.50-ACETAL
Part number : RSW-25X38X6-8.50-ACETAL
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSW-25X38X6-8.50-ACETAL  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 6 mm. It is made of AC.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UTS-25X36X5-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTS-25X36X5-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    AC
  • TYPE
    RSW
  • WEIGHT
    8  G
  • STANDARD
    No standard
Description