Wiper seal RSE-63X71X4-7-NBR90
Part number : RSE-63X71X4-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-63X71X4-7-NBR90  has an inner diameter of 63 mm, an outer diameter of 71 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - TWD4052 GEN
THRUST WASHER TWD4052
V-Belt Wrapped - B32.50 GEN
V-BELT WRAPPED B32.50
  • INSIDE DIAMETER
    63  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    71  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
Description