Wiper seal RSE-3X7X2.20-4-NBR90
Part number : RSE-3X7X2.20-4-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-3X7X2.20-4-NBR90  has an inner diameter of 3 mm, an outer diameter of 7 mm and a thickness of 2.2 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RSE-5X8X2.20-4-NBR90 GEN
WIPER SEAL RSE-5X8X2.20-4-NBR90
  • INSIDE DIAMETER
    3  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    7  MM
  • THICKNESS
    2.2  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    1  G
Description