Wiper seal RSE-35X43X4-PU94
Part number : RSE-35X43X4-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-35X43X4-PU94  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 43 mm and a thickness of 4 mm. It is made of PU.
  41 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-35X41X5-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-35X41X5-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    43  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description