Wiper seal RSE-25X34X5-NBR90
Part number : RSE-25X34X5-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-25X34X5-NBR90  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 34 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  29 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - M84548-M84510 GEN
TAPERED ROLLER BEARING M84548-M84510
Hydraulic seal - UTS-25X33X6-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTS-25X33X6-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    34  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description