Wiper seal RSE-180X192X5.500-NBR90
Part number : RSE-180X192X5.500-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-180X192X5.500-NBR90  has an inner diameter of 180 mm, an outer diameter of 192 mm and a thickness of 5.5 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    180  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    192  MM
  • THICKNESS
    5.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    31  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description