Wiper seal RIA-32X45X7-10-NBR90
Part number : RIA-32X45X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-32X45X7-10-NBR90  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  45 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-16 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-16
Deep groove ball bearing - Double rows - 5205-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING - DOUBLE ROWS 5205-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
Description