Wiper seal RIA-22X38X5-8-NBR90
Part number : RIA-22X38X5-8-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-22X38X5-8-NBR90  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RS
Rotary shaft seal - OAS-30X52X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X52X8-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description