Wiper seal RIA-18X24X5-NBR90
Part number : RIA-18X24X5-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-18X24X5-NBR90  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description