Wiper seal RIA-16X26X5-8-NBR90
Part number : RIA-16X26X5-8-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-16X26X5-8-NBR90  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust ball bearing - 51105 GEN
THRUST BALL BEARING 51105
Internal circlip - CIRCLIP-INT-52 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-52
2 2
Hydraulic seal - US-16X24X6-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-16X24X6-PU94
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description