Wiper seal RDE-85X97.20X7.10-12-PU94
Part number : RDE-85X97.20X7.10-12-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-85X97.20X7.10-12-PU94  has an inner diameter of 85 mm, an outer diameter of 97.2 mm and a thickness of 7.1 mm. It is made of PU.
  20 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    97.2  MM
  • THICKNESS
    7.1  MM
  • WEIGHT
    12  G
Description