Wiper seal RDE-58X68X6-8-PU94
Part number : RDE-58X68X6-8-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-58X68X6-8-PU94  has an inner diameter of 58 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 6 mm. It is made of PU.
  18 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    58  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RDE
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description