Wiper seal RAK-79.38X95.25X7.93-0-PU94
Part number : RAK-79.38X95.25X7.93-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-79.38X95.25X7.93-0-PU94  has an inner diameter of 79.38 mm, an outer diameter of 95.25 mm and a thickness of 7.93 mm. It is made of PU.
  5 parts in stock (17 hours ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32208-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32208-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    79.38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95.25  MM
  • THICKNESS
    7.93  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    42  G
  • PACKAGING
    1
Description