Wiper seal RAK-44.45X57.15X6.35-0-PU94
Part number : RAK-44.45X57.15X6.35-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-44.45X57.15X6.35-0-PU94  has an inner diameter of 44.45 mm, an outer diameter of 57.15 mm and a thickness of 6.35 mm. It is made of PU.
  15 parts in stock (16 hours ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS3552 GEN
THRUST WASHER AS3552
Automotive Seal - 12001889B-CORTECO CORTECO
AUTOMOTIVE SEAL 12001889B-CORTECO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    44.45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    57.15  MM
  • THICKNESS
    6.35  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    16  G
  • PACKAGING
    1
Description