Pneumatic seal PP-12X75X22.50-NBR80
Part number : PP-12X75X22.50-NBR80
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-12X75X22.50-NBR80  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 22.5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (17 hours ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Pneumatic seal - PP-12X75X22.500-NBR90 GEN
PNEUMATIC SEAL PP-12X75X22.500-NBR90
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
TECHNICAL DATA
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    22.5  MM
  • HARDNESS
    80  S
  • WEIGHT
    171  G
Description