Pneumatic seal PP-12X65X25-NBR90
Part number : PP-12X65X25-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-12X65X25-NBR90  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 25 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    40  G
Description