Pneumatic seal CL-65X100X10-NBR90
Part number : CL-65X100X10-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-65X100X10-NBR90  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CL
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    27  G
  • PACKAGING
    1
Description