Pneumatic seal CL-35X63X14-NBR90
Part number : CL-35X63X14-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-35X63X14-NBR90  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 63 mm and a thickness of 14 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    63  MM
  • THICKNESS
    14  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CL
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description