Pneumatic seal CL-16X38X12-NBR90
Part number : CL-16X38X12-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-16X38X12-NBR90  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 38 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    10  G
Description