Pneumatic seal CHR-12X24X2.50-NBR90
Part number : CHR-12X24X2.50-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CHR-12X24X2.50-NBR90  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 2.5 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    2.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CHR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description