Taper bushing 1008-19-OPTIBELT
Part number : 1008-19-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1008-19-OPTIBELT, has an external diameter of 35 mm and a length of 22 mm. It weight is g and its bore diameter is 19 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-8 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-8
O-Ring seal - OR-37X3-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-37X3-NBR70
V-grooved pulley SPA - 63-SPA-1-1008-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPA 63-SPA-1-1008-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • WEIGHT
    101  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    19  MM
  • TYPE
    1008
  • LENGTH
    22  MM
Description