Tapered roller bearing T7FC045-FAG
Part number : T7FC045-FAG
FAG
Description
The Tapered Roller Bearing, known as T7FC045-FAG FAG, has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 95 mm and a thickness of 29 mm.
  2 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-48X82X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-48X82X12-NBR
Tapered roller bearing - HC30307-DJR-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING HC30307-DJR-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    95  MM
  • THICKNESS
    29  MM
  • WEIGHT
    941  G
  • PACKAGING
    1
Description