Rod end SI FS-M20-DUNLOP
Part number : FS-M20-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Si known as FS-M20-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 25 mm and a thickness of 18 mm.
  11 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - TSF016X1.5-C GEN
ROD END TSF TSF016X1.5-C
Thrust ball bearing - 51101 GEN
THRUST BALL BEARING 51101
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • TYPE
    SI
  • WEIGHT
    395  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description