Rod end GE GE70-ES-2RS-SKF
Part number : GE70-ES-2RS-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as GE70-ES-2RS-SKF SKF has an inside diameter of 70 mm, an outside diameter of 106 mm and a thickness of 49 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Rod end GE - GE70-ES-2RS-DUNLOP DUNLOP
Waterproof
ROD END GE GE70-ES-2RS-DUNLOP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    70  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    106  MM
  • THICKNESS
    49  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    1530  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description