Rod end GE GE35-UK-2RS
Part number : GE35-UK-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE35-UK-2RS Generic has an inside diameter of 35 mm, an outside diameter of 55 mm and a thickness of 25 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Self aligning ball bearing - 1209-EKTN9-SKF SKF
SELF ALIGNING BALL BEARING 1209-EKTN9-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    84  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description