Needle roller bearing NART40-VUUR-IKO
Part number : NART40-VUUR-IKO
IKO
Description
The Needle Roller Bearing, known as NART40-VUUR-IKO IKO, has an inner diameter of 40 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 32 mm.
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Yoke type track roller - NATR25-PP GEN
YOKE TYPE TRACK ROLLER NATR25-PP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • WEIGHT
    868  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description