Needle roller bearing NART17-VR-IKO
Part number : NART17-VR-IKO
IKO
Description
The Needle Roller Bearing, known as NART17-VR-IKO IKO, has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 21 mm.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 608-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 608-2RSH-SKF
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • WEIGHT
    157  G
  • PACKAGING
    1
Description