Needle roller and cage assemblies K23X35X16-TV-INA
Part number : K23X35X16-TV-INA
INA
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K23X35X16-TV-INA INA, has an inner diameter of 23 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 16 mm.
  4 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-30X42X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X42X7-FPM
Bearing inner race - IR22-28-20 GEN
BEARING INNER RACE IR22-28-20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    23  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    36  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description