Needle roller and cage assemblies K18X22X17-JTEKT
Part number : K18X22X17-JTEKT
JTEKT
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K18X22X17-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 17 mm.
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X38X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X38X7-NBR
Drawn cup needle roller bearing - HK1312-NTN NTN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1312-NTN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description