Bearing inner race LRT15016540-IKO
Part number : LRT15016540-IKO
IKO
Description
The Bearing Inner Race known by the reference LRT15016540-IKO IKO has an inside diameter of 150 mm, an outside diameter of 165 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-165X190X15-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-165X190X15-NBR
Internal circlip - CIRCLIP-INT-225 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-225
5 5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    150  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    165  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • TYPE
    LRT
  • WEIGHT
    1197  G
  • PACKAGING
    1
Description