Cam follower KRV52-PP-A-INA
Part number : KRV52-PP-A-INA
INA
Description
The Cam Follower, known as KRV52-PP-A-INA INA, has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 24 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6216-2RS-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6216-2RS-SKF
Housed bearing - 2 bolts - SY35-WF-SKF SKF
HOUSED BEARING - 2 BOLTS SY35-WF-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    465  G
  • PACKAGING
    1
Description