PAP bush PAP10095-P20
Part number : PAP10095-P20
GEN
Description
The Pap Bush known by the reference PAP10095-P20 Generic has an inside diameter of 100 mm, an outside diameter of 105 mm and a length of 95 mm.
  10 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-SKF
PAP bush - PAP10080-P20 GEN
PAP BUSH PAP10080-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    105  MM
  • THICKNESS
    95  MM
  • TYPE
    PAP
  • WEIGHT
    489  G
  • SPECIFIC
    P10
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description