The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-30X58X10-NBR has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 58 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
47 parts in stock (1 day ago )
Need help or advice?
OA = single lip with steel spring
ASP = double reinforced lip (up to 5bar pressure)