Wiper seal RIA-82X92X7-10-NBR90
Part number : RIA-82X92X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-82X92X7-10-NBR90  has an inner diameter of 82 mm, an outer diameter of 92 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  26 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    82  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    92  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    29  G
  • PACKAGING
    1
Description