Wiper seal RAK-50.800X60.320X6.350-PU94
Part number : RAK-50.800X60.320X6.350-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-50.800X60.320X6.350-PU94  has an inner diameter of 50.8 mm, an outer diameter of 60.32 mm and a thickness of 6.35 mm. It is made of PU.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Cam follower - CFH-1-1-4-SB-MCGILL MCGILL
CAM FOLLOWER CFH-1-1-4-SB-MCGILL
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50.8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60.32  MM
  • THICKNESS
    6.35  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RAK
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description