Rod end GE GIKR30-PW-INA
Part number : GIKR30-PW-INA
INA
Description
The Rod End Ge known as GIKR30-PW-INA INA has an inside diameter of 30 mm, an outside diameter of 55 mm and a thickness of 37 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    55  MM
  • THICKNESS
    37  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    1170  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    114  KN
  • STATIC LOAD
    95.9  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description