Wiper seal RSP-88X100X7-NBR
Part number : RSP-88X100X7-NBR
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-88X100X7-NBR  has an inner diameter of 88 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP9060-P20 GEN
PAP BUSH PAP9060-P20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    88  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    15  G
Description