Wiper seal RSP-67X77X7-NBR90
Part number : RSP-67X77X7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-67X77X7-NBR90  has an inner diameter of 67 mm, an outer diameter of 77 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    67  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    77  MM
  • THICKNESS
    7  MM
    RSP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description