Wiper seal RSD-25X35X10.40-0-PU94
Part number : RSD-25X35X10.40-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSD-25X35X10.40-0-PU94  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 10.4 mm. It is made of PU.
  9 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP2530-P10 GEN
PAP BUSH PAP2530-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    10.4  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RSD
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description