Wiper seal RSB-32X38.800X5-BRN90
Part number : RSB-32X38.800X5-BRN90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSB-32X38.800X5-BRN90  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 38.8 mm and a thickness of 5 mm. It is made of BRN.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UT-32X42X7-NBR90 GEN
HYDRAULIC SEAL UT-32X42X7-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38.8  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    BRN
  • TYPE
    RSB
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description