Wiper seal RDE-140X155X8.50-12-PU94
Part number : RDE-140X155X8.50-12-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-140X155X8.50-12-PU94  has an inner diameter of 140 mm, an outer diameter of 155 mm and a thickness of 8.5 mm. It is made of PU.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    140  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    155  MM
  • THICKNESS
    8.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RDE
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    31  G
  • PACKAGING
    1
Description