Wiper seal RAK-60X73X8-PU94
Part number : RAK-60X73X8-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-60X73X8-PU94  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 73 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  7 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 320-28-X-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 320-28-X-SKF
Hydraulic seal - UTL-60X73X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTL-60X73X10-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    73  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    28  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description