Rod end SA WLT20-00-500-DURBAL
Part number : WLT20-00-500-DURBAL
DURBAL
Description
The Rod End Sa known as WLT20-00-500-DURBAL DURBAL has a screw thread of , an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 25 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    SA
  • WEIGHT
    210  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    17  KN
  • STATIC LOAD
    11.7  KN
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description