Rod end GE GE25-FO-2RS
Part number : GE25-FO-2RS
GEN
Description
The Rod End Ge known as GE25-FO-2RS Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 47 mm and a thickness of 18 mm.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    18  MM
  • WEIGHT
    180  G
  • LUBRICATION
    NA
  • DYNAMIC LOAD
    62.3  KN
  • STATIC LOAD
    311  KN
Description