Wiper seal RSP-102X120X7-10-NBR90
Part number : RSP-102X120X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-102X120X7-10-NBR90  has an inner diameter of 102 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RSE-102X114X5.50-10-NBR90 GEN
WIPER SEAL RSE-102X114X5.50-10-NBR90
Thrust ball bearing - F10-18-M-ZEN ZEN
THRUST BALL BEARING F10-18-M-ZEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    102  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    29  G
  • PACKAGING
    1
Description