Wiper seal RIA-30X42X6-9-PU94
Part number : RIA-30X42X6-9-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-30X42X6-9-PU94  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 6 mm. It is made of PU.
  5 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP3025-P10 GEN
PAP BUSH PAP3025-P10
Wiper seal - RDI-30X42X6-9-PU94 GEN
WIPER SEAL RDI-30X42X6-9-PU94
Roller bearing - 30212A GEN
ROLLER BEARING 30212A
TECHNICAL DATA
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
Description