Wiper seal RIA-22X35X7-10-NBR90
Part number : RIA-22X35X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-22X35X7-10-NBR90  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  36 parts in stock (1 day ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-75 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-75
Hydraulic seal - US-22X32X8-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-22X32X8-PU94
Replacement insert - UB206 GEN
REPLACEMENT INSERT UB206
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    13  G
Description