The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-32X62X8-FPM has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 8 mm. It is made of FPM.
18 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
OA = single lip with steel spring
ASP = double reinforced lip (up to 5bar pressure)