Cam follower CF18-VBUUR-IKO
Part number : CF18-VBUUR-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CF18-VBUUR-IKO IKO, has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 20 mm.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Anti-vibration mount PFP - PFP3030-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT PFP PFP3030-8
Tapered roller bearing - 33009-JR-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING 33009-JR-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    310  G
  • PACKAGING
    1
Description