Oil filled plain bronze bush BNZ50-60-35
Part number : BNZ50-60-35
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ50-60-35 Generic has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 60 mm and a length of 35 mm. It is manufactured in .
  6 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - Double rows - 3206-2RSB-TVH-FAG FAG
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING - DOUBLE ROWS 3206-2RSB-TVH-FAG
Oil filled plain bronze bush - BNZ40-50-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ40-50-20
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • WEIGHT
    195  G
Description